ZGŁOSZENIA
Ziemia / Powietrze / Woda / Ogień / Eter
Aktualna liczba oddanych głosów: 1002
Projekt Huaca
UCZESTNICY: Arkadiusz Sałata, 23 i Kinga Winnicka, 28

Huaca - w języku quechua kuriozum, coś niezwykłego, co bywa ukryte i niepoznane. To święte miejsce, w którym spotykają się różne siły i pulsuje energia. Podczas tej wyprawy chcemy podążyć ich szlakiem – zobaczyć, dotknąć, pozwolić się przez nie odmienić i opisać z naszej perspektywy.

Jesteśmy archeologami, co prawda Ameryka Południowa nie jest naszą specjalizacją zawodową, ale jesteśmy zafascynowani kulturami starożytnego Peru. Fascynacja ta ma podstawy w solidnej – lecz suchej – wiedzy akademickiej, naszym celem jest więc dotrzeć do źródeł. Chcemy zrezygnować ze zwiedzania najpopularniejszych wśród turystów miejsc i zamiast tego odwiedzić stanowiska archeologiczne oraz zdać bogatą w szczegóły relację z podróży.

Szczególnie zależy nam na popularyzacji nieznanych szerzej kultur przedinkaskich, dlatego zasadniczym celem naszej wyprawy będzie dotarcie do regionu Amazonas w Peru, w którym rozwinęła się kultura "ludzi chmur" – Chachapoyas. Szacuje się, że do tej pory przebadano zaledwie 5% stanowisk tej kultury. Podczas wędrówki dotarlibyśmy do tych miejsc, lecz także spróbowalibyśmy odnaleźć te do tej pory nieopisane.

Nie boimy się dyskomfortu – jesteśmy świadomi trudów i niebezpieczeństw podróży. Wierzymy, że nasze doświadczenie zawodowe jest naszą najmocniejszą stronę – mamy wiedzę na temat celu naszej wyprawy, a praca w terenie dała nam umiejętność przetrwania w różnych warunkach.

PATRONI HONOROWI